Jsme k dispozici 24/7

Náš tým na pomocné lince vám se vším pomůže

Tým pohřební služby Goodbye.cz315 558 136

Čím dál více Čechů si předplácí vlastní pohřeb. Jaké jsou výhody a jak si ho předplatit pro sebe?

Jiří Štěpánek27. 09. 2023

Stejně, jako jsme zvyklí plánovat si dovolenou, začíná si více a více Čechů plánovat také svůj vlastní pohřeb. Proč je předplácení si vlastního pohřbu, jak v zahraničí, tak i u nás, čím dál více populární? Odpověď je jednoduchá, přesto pro mnohé možná překvapivá. Chceme své blízké ušetřit od stresu a starostí spojených s organizací našeho pohřbu.

Obsah

  Klid v duši pro sebe i své blízké

  Odchod blízkého člověka je jednou z nejtěžších situací, se kterou se v životě můžeme setkat. Pro pozůstalou rodinu nastává období chaosu, velkého emocionálního vypětí a změn. Do toho všeho musí zařídit pohřeb, udělat spoustu rozhodnutí ohledně květin a hudby, informovat veškerou rodinu, blízké a známé. A mnohdy se ke všemu přidává navíc ještě stres z finanční tísně, kterou platba za poslední rozloučení způsobí.

  O tyto stresové situace se snaží ušetřit svou rodinu ti, kteří si svůj pohřeb předplácejí. Při objednání vlastního pohřbu si pohřeb dopředu nejen zaplatíte, ale také dopodrobna naplánujete. Zvolíte si, do které obřadní síně chcete, aby se s Vámi blízcí přišli rozloučit. Jaká hudba přitom bude hrát a jaký odstín dřeva bude mít rakev. Taky pohřební službě předáte seznam blízkých a známých, které si na pohřeb přejete pozvat.

  Nemůžeme naše blízké odprostit od bolesti, kterou po našem odchodu budou prožívat. Můžeme jim ale ulehčit od spousty organizačních a finančních rozhodnutí, které díky našemu plánování dopředu nespadne na jejich hlavu.

  Nejlépe hodnoceným poskytovatelem předplacených pohřbů v ČR je pohřební služba Goodbye. Pohřeb si můžete předplatit již od 39 990 Kč nebo od 990 Kč měsíčně. Podívejte se na nabídku na webu nebo se informujte na telefonní lince 315 558 136. Při objednání nyní můžete uplatnit slevový kód “planujidopredu1000” pro získání slevy 1 000 Kč

  Poslední cesta ve vlastní režii

  Pro spoustu rodin je téma smrti velkým tabu. Mnozí z nás máme možná specifickou představu nebo požadavky týkající se našeho odchodu. Mluvit o těchto věcech s našimi blízkými pro ně ale bývá často bolestivé. I proto se mnohdy lidé rozhodnou si pohřeb předplatit dopředu u pohřební služby. Mohou se tak spolehnout, že všechna jejich přání budou vyslyšena. Že na jejich pohřeb budou pozvání všichni, které měli rádi a na nikoho se nezapomene.

  Přechytračte inflaci

  Mimo emoční stránku je pro hodně lidí důvodem objednání vlastního pohřbu také ušetření vlastních peněz i peněz blízkých. Ceny pohřbů za posledních 10 let téměř dvojnásobně vzrostly. Kvůli inflaci a neustálému zdražování se rostoucí ceny jen tak nezastaví. Při předplacení pohřbu máte jistotu, že nebudete platit nic navíc bez ohledu na to, o kolik ceny budou stoupat. Částka, kterou za svůj pohřeb zaplatíte dnes, je finální bez ohledu na to, jestli zemřete za rok nebo za 10 let. Rodina nebude nic doplácet.

  A jak to vlastně funguje?

  S pohřební službou detailně naplánujete svůj pohřeb. Je zcela na vás, jestli se rozhodnete pro zpopelnění bez obřadu nebo pro rozloučení ve smuteční síni. Vyberete si obřadní síň, rakev, hudbu, květiny i urnu a to, jak s ní má být naloženo. Sepíšete seznam hostů a to, jak je má pohřební služba o pohřbu informovat. Naplánovaný pohřeb potom můžete zaplatit buď jednorázově nebo ho splácet po dobu až pěti let. Od pohřební služby dostanete kartičku s instrukcemi, kterou budete vždycky nosit u sebe nebo ji předáte zdravotníkům, kteří o vás budou pečovat.

  Ve chvíli vašeho úmrtí převezme situaci do rukou pohřební služba, která zrealizuje vše tak, jak jste si předem domluvili. Celá záležitost je ošetřena smlouvou tak, aby byli vaši blízcí v jakékoli situaci co nejvíce odprostěni od emočního i finančního stresu.

  Předplaťte si pohřeb ještě dnes u pohřební služby Goodbye.cz. Tento měsíc navíc se slevou 1 000 Kč při uplatnění kódu “planujidopredu1000”. V případě jakýchkoli otázek se neváhejte obracet na nonstop telefonní linku 315 558 136. Více informací a formulář nezávazné poptávky najdete na: https://goodbye.cz/predplaceny-pohreb/ 

  Potřebujete pomoci sjednat pohřeb?

  Pomůžeme vám naplánovat jedinečné rozloučení pro vašeho blízkého (Praha, Brno a další). Pohřeb s obřadem, kremace bez obřadu nebo i netradiční pohřeb. To vše za jednu transparentní cenu od 12 900 Kč. Zjistit více

  Začít