Cena za dopravu u pohřební služby

Zajímá vás, kolik může stát vyzvednutí zesnulého pohřební službou u vás doma nebo naopak v nemocnici či v domově pro seniory? Jaké poplatky si pohřební služby účtují a jak jsou vysoké? Pokusíme se vám to blíže vysvětlit v následujících řádcích.

Poplatek za vyzvednutí

Pohřební služba si obvykle účtuje za vyzvednutí zesnulého doma či ve zdravotnickém zařízení poplatek podle počtu ujetých kilometrů. Pro město nebo okres, ve kterém pohřební služba sídlí, většinou platí paušální poplatek za odvoz, který je již v minimální ceně pohřbu započítaný. V případě, že je místo vyzvednutí dál, se obvykle účtuje kolem dvacetipěti korun za každý kilometr navíc, podle daného regionu. Přesné informace si můžete zjistit ve vámi vybrané pohřební službě.

Akutní vyzvednutí

V případech, kdy jde o vyzvednutí kdekoli mimo zdravotnické instituce nebo mimo standardní pracovní dobu, v noci a o víkendech či svátcích, účtuje si většina pohřebních služeb extra poplatek za akutní výjezd. Další poplatky si mohou pohřební ústavy účtovat pokud je například zesnulý vysoké hmotnosti, musí se tedy vyzvednutí zúčastnit větší množství zaměstnanců, nebo pokud jsou ztížené podmínky vyzvednutí, vysoké patro bez možnosti využití výtahu a podobně. Tyto poplatky se liší u každé pohřební služby. Většinou se ale pohybují v řádech tisíců.

Rádi vám se vším pomůžeme

Chápeme, že smrt blízkého je situace, kterou neplánujete. Zavolejte naší pohřební službě a jsme připraveni vaši situaci okamžitě řešit. Se vším vám pomůžeme a vytvoříme pro vás a vaše blízké to nejosobnější poslední rozloučení.

315 558 136
K dispozici 24/7