Památeční předměty

Někteří pozůstalí si chtějí nechat fyzickou vzpomínku na zesnulého. V pohřebních ústavech si vyžádají například odstřihnutí pramínku vlasů. Dnes ovšem existující i speciálně vyráběné památeční předměty. Jedním z nich jsou mikrourny, kam se dá vložit například zmíněný pramínek vlasů či odsypaná malá část popela.

Památeční sklo

V posledních letech jsou čím dál více populární památeční skla, do kterých je speciálním způsobem popel zataven. Tato skla jsou vytvářena spojením vysoce kvalitního křišťálu a malého množství odsypaného popela zesnulého. Tento popel je zataven přímo do skla při samotném procesu výroby. Kombinací jemného dekorování a přidáním popela vznikají neobyčejně krásné a jedinečné úkazy, které zvěčňují vzpomínku na život blízké osoby. Památeční skla se vyrábějí v mnoha tvarech, designech a barvách. Např. ve tvaru kapky, slzy, pyramidy, olejové lampičky či svícnu.

Památeční šperky

Další alternativou jsou šperky, které také obsahují špetku popela zemřelého. U většiny pohřebních služeb v ČR je možné si objednat například přívěsek na krk nebo na náramek. Velmi často se využívá možnost objednání více kusů šperků či předmětů pro jednotlivé pozůstalé. Na sklo lze pískovat libovolný text. Přestože jsou tyto památeční předměty svým způsobem kontroverzní, bývají tyto věci zpracovány velice decentně profesionálními společnostmi. Popel je přesypán přímo pracovníky pohřební služby a zákazník dostane až zpracovaný jedinečný finální produkt spolu s urnou, která obsahuje zbytek popela. Širokou nabídku těchto předmětů má například Pohřební služba Pardubice.

Rádi vám se vším pomůžeme

Chápeme, že smrt blízkého je situace, kterou neplánujete. Zavolejte naší pohřební službě a jsme připraveni vaši situaci okamžitě řešit. Se vším vám pomůžeme a vytvoříme pro vás a vaše blízké to nejosobnější poslední rozloučení.

V Praze, Brně nebo jinde po ČR

315 558 136
K dispozici 24/7