Pohřební rubáš

Pohřební rubáš je splývavý oděv určen pro oblečení zesnulého do rakve. Stylově se dá představit jako dlouhá halena či košile.

Co je to rubáš a kdy je používán

Jak je zmíněno výše, rubáš je smuteční oděv oblékán zesnulým na jejich poslední cestu. Jednotlivé pohřební služby mají rubáš obvykle v nabídce v různých barevných provedeních a zemřelému je odíván v okamžiku, kdy rodina nepřinese vlastní oblečení či si tuto variantu oděvu zvolí, protože ji považují za důstojnější. K tomuto pohřebnímu oděvu se váže známé židovské přísloví: Rubáš nemá kapsy. Tím staré moudro praví, že do hrobu si člověk své jmění neodnese.

Ekologické rubáše

Dnes rubáše nabývají znovu na popularitě díky rozvoji ekologického pohřebnictví. Ekologické rubáše jsou obvykle tvořeny ze lněných, lehce rozložitelných látek, a kromě klasického halenovitého střihu existují i modernější varianty, například v podobě kimona. Pokud máte o tuto variantu zájem, kontaktujte například pohřební službu v Jablonci nad Nisou.

Rádi vám se vším pomůžeme

Chápeme, že smrt blízkého je situace, kterou neplánujete. Zavolejte naší pohřební službě a jsme připraveni vaši situaci okamžitě řešit. Se vším vám pomůžeme a vytvoříme pro vás a vaše blízké to nejosobnější poslední rozloučení.

V Praze, Brně nebo jinde po ČR

315 558 136
K dispozici 24/7