Pohřební vůz a kočár

Většina pohřebních služeb má dnes k dispozici několik pohřebních vozů různých typů, velikostí i vybavení pro převoz zesnulých, který dispečink zajišťuje ve dne i v noci.

Pohřební vůz

Některé pohřební služby nabízejí moderní typy vozů, které mají zabudované například reproduktory, aby mohla hrát smuteční hudba, když vůz s otevřenými zadními dveřmi pomalu odjíždí z obřadní síně či kostela. Pohřební auta musí podléhat přísným hygienickým podmínkám, na které by měla dohlížet místní krajská hygienická stanice. Úložný prostor auta musí sloužit pouze pro přepravu těl a věcí k pohřbu. Je vybaven speciálním osvětlením a úchyty. Zesnulí musí být převáženi pouze v rakvích či speciálních vacích s transportními nosítky. Vzhled a vybavení interiéru pohřebních vozidel podléhá zákonu o pohřebnictví, konkrétně je o tom pojednávání v § 9 (1). Zákon mimo jiné říká, že stěny a dno vnitřního prostoru musí být z hygienických důvodů snadno omyvatelné. Během covidové pandemie došlo ke zpřísnění mnoha hygienických podmínek, je tedy důležité, aby interiér aut byl snadno desinfikovatelný, jelikož pohřební služba Čáslav tuto činnost musí provádět po každém převozu.

Pohřební kočár

Pohřební auta nahradila smuteční kočáry v padesátých letech minulého století. Dodnes však některé služby možnost tradičního kočáru taženým majestátními vraníky nabízí, patří mezi ně například Pohřební služba Sázava nebo Pohřební služba Poděbrady. U ní je možné pronajmout historický pohřební kočár Ivana Genova. Exteriér i interiér kočáru je velmi luxusní a je uzpůsoben k tažení dvěma, čtyřmi nebo i šesti koňmi. Tento pohřební kočár je možné využít k převozu zesnulého nejdříve na obřad a poté na hřbitov k uložení rakve. Smuteční průvod je velmi důstojný a honosný, přidává na atmosféře celému rituálu rozloučení.

Cena se liší podle místa konání obřadu a také podle počtu koní, kteří budou před vozem zapřaženi. Pro bližší informace se neváhejte ozvat na naši nonstop linku 315 558 136 nebo na náš e-mail podpora@goodbye.cz. Kočár je možné pronajmout kdekoli po celé ČR.

Rádi vám se vším pomůžeme

Chápeme, že smrt blízkého je situace, kterou neplánujete. Zavolejte naší pohřební službě a jsme připraveni vaši situaci okamžitě řešit. Se vším vám pomůžeme a vytvoříme pro vás a vaše blízké to nejosobnější poslední rozloučení.

V Praze, Brně nebo jinde po ČR

315 558 136
K dispozici 24/7