Zvířecí krematorium: Aktuální seznam všech zvířecích krematorií v ČR

Anna Janoštíková27. 04. 2024

Naši čtyřnozí kamarádi jsou většinou bráni jako rovnocení členové domácnosti, kteří nás provází životem a rozjasňují nám každý den. Proto je přirozené, že jim po jejich odchodu chceme dopřát důstojné rozloučení, jaké si zaslouží. V následujícím článku najdete seznam jednotlivých zvířecích krematorií, která aktuálně v České republice fungují.

Obsah

  Jak fungují zvířecí krematoria?

  Každé zvířecí krematorium poskytuje trochu jiné služby, co se týče obřadů a rozloučení, ale základní služby jsou z velké části stejné. To znamená vyzvednutí zvířátka u vás doma nebo u veterináře, příprava na kremaci v rakvi podle vašeho výběru, možnost dát do rakve na poslední cestu mazlíčkovi jeho oblíbenou hračku nebo třeba dečku,.. Většina krematorií je dostupná na telefonické lince 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a služby poskytují i o svátcích a víkendech. Další služby zahrnující rozloučení nebo výrobu památečních předmětů už záleží na konkrétních firmách.

  Krematorium zvířat Praha, Praha 9 Běchovice

  Pražské zvířecí krematorium je jediným krematoriem, které je umístěno přímo v Praze a poskytuje mimo typických služeb i velký výběr urniček, šperků na uložení popela zvířátka, otisk tlapky, památeční diamanty nebo sklo. Na kompletní výčet služeb a produktů se můžete podívat na jejich webu a na videu níže uvidíte, jak celé krematorium vypadá zvenku i zevnitř. Toto krematorium je zároveň partnerem mnoha společností, které poskytují služby kremace zvířátek jinde v Čechách a vozí zvířátka na provedení samotné kremace do této provozovny. Krematorium nabízí kromě empatického přístupu také speciální systém Garance, který zajišťuje, že lidé vždy dostanou pouze popel svého mazlíčka. 

  Toto krematorium zvířat má pobočky také v Plzni a Ústí nad Labem.

  Krematorium zvířat Ostrava

  Krematorium zvířat Ostrava je první a jediné zvířecí krematorium v Moravskoslezském kraji. Najdete jej přímo v Ostravě, v městské části Kunčičky. Cílem krematoria je poskytovat služby chovatelům domácích mazlíčků tak, aby měli možnost se důstojně rozloučit se svým zvířátkem, které je mnoho let provázelo životem. Krematorium zvířat Ostrava provozuje stejná společnost, jako Krematorium zvířat Praha. Otevřeno je pro klienty 24h denně, 7 dní v týdnu. Více informací najdete na jejich webu.

  Kremace zvířat Plzeň

  Jak zmiňujeme výše, toto zvířecí krematorium je pobočkou pražské firmy. Služby poskytují po celém Plzeňské kraji a nabídka jak služeb, tak produktů, je stejná, jako v Praze. Webové stránky plzeňské pobočky si můžete prohlédnout zde.

  Kremace zvířat Ústí

  Druhá pobočka Krematoria zvířat Praha z Běchovic se nachází v Ústí nad Labem. Služby poskytují po celém Ústeckém kraji a nabídka jak služeb, tak produktů, je podobná, jako v Praze či Plzni. Webové stránky ústecké kanceláře si můžete prohlédnout zde.

  Kremace zvířat České Budějovice

  Další pobočkou Krematoria zvířat Praha je Kremace zvířat Budějovice, která se nachází v širším centru Českých Budějovic. Služby poskytují po celém Jihočeském kraji a nabídka jak služeb, tak produktů, je podobná, jako v Praze. Webové stránky českobudějovické kanceláře si můžete prohlédnout zde.

  Kerberos – zvířecí krematorium Zápy s kanceláří v Praze 10 Strašnicích

  Krematorium Kerberos je rodinná firma, jejíž tým se skládá z milovníků zvířat. Zakládají si na citlivém přístupu a poskytování co nejkvalitnějších služeb, kterými se snaží ulehčit svým zákazníkům jejich rozloučení s milovanými čtyřnohými kamarády. Nabízí možnost přítomnosti u kremace i organizaci posledního rozloučení. Kancelář mají na Praze 10, samotné kremace ale probíhají v krematoriu v středočeských Zápech. Více o službách, které poskytují, si můžete přečíst na jejich stránkách nebo se podívat na následující video.

  Memory Pet Point - Samoobslužné pietní místo pro zvířata

  Memory Pet Point je Samoobslužné pietní místo, ve kterém se můžete sami naposledy se svým mazlíčkem důstojně rozloučit v soukromí krásného prostředí a po té ho uložit do speciálního individuálního chladícího boxu. Vaše zvířátko tak bude v bezpečí čekat na profesionální převzetí pracovníky krematoria. V tak těžký okamžik nemusíte s nikým komunikovat a můžete se soustředit jen na poslední rozloučení se svým zvířecím přítelem. Službu můžete využít kdykoliv dle vašich časových potřeb bez navyšování ceny o pohotovostní příplatky krematorií. Více informací o pobočkách Memory Pet Point naleznete na stránkách www.memorypetpoint.com

  Kremace zvířat Jižní Čechy

  Firma s kanceláří v Českém Krumlově, která poskytuje své služby po celých Jižních Čechách. Nedisponuje vlastním kremačním zařízením a zvířátka vozí na provedení kremace do Běchovic v Praze. Nabídka služeb i produktů je tedy velmi podobná, jako už zmiňovaných poboček v Praze i Plzni. Webové stránky najdete na tomto odkazu.

  Kremace zvířat Aš

  Další společnost poskytující služby kremace zvířat, spolupracující s pražským krematoriem, kde probíhá samotný žeh. Více o možnostech a službách můžete přečíst na jejich webu.

  Fatima - kremace zvířat Východní Čechy a Vysočina

  Pokud řešíte smrt vašeho miláčka ve Východních Čechách nebo na Vysočině, můžete se obrátit na kancelář v Pardubicích nebo Hradci Králové. Stejně jako několik výše zmíněných firem, i tato vozí zvířátka pro provedení kremace do pražského krematoria. Webové stránky si můžete prohlédnout zde.

  Krematorium zvířat Česká Lípa

  Krematorium zvířat Česká Lípa je jediným zvířecím krematoriem v Libereckém, Ústeckém, Karlovarském a Královehradeckém kraji. Disponuje vlastním kremačním zařízením a nově otevřeli i zvířecí hřbitov v obci Niměřice, nedaleko od Mladé Boleslavi. Mimo kremaci je u nich tedy možné zvířátko pochovat na hřbitově nebo popel uložit na vsypové loučce. Celá společnost zároveň patří firmě Memory Crystal s.r.o., která vyrábí skleněné urny a památeční předměty. Nabídka služeb a produktů je tedy velmi široká. Přečíst si o ní můžete tady nebo se podívat na jejich video.

  Pet Heaven - Krematorium zvířat v Chodově u Karlových Varů

  Pet Heaven je další z jen několika zvířecích krematorií, které vlastní všechno potřebné vybavení a poskytují své služby pod jednou střechou - neodváží zvířátka na provedení kremace do jiného města. Zároveň poskytují možnost obřadu v rozlučkové místnosti přímo v krematoriu. Jejich web si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

  Krematorium zvířat Brno

  Krematorium poskytující jak kremace, tak vlastnící rozptylovou loučku a rozlučkovou místnost. Mimo kremaci a možnost posledního rozloučení nabízí ale i velký výběr památečních předmětů a výrobků. Pro kompletní nabídku se můžete podívat na jejich stránky nebo se podívat na následující video.

  Druhou pobočku má tato společnost v Jihlavě.

  Kremace zvířat Jihlava

  Je pobočkou brněnského krematoria. Poskytuje tedy stejné služby a zvířátka vozí k provedení kremace do brněnské základny, kde se nachází kremační pec. Atypickou službou, kterou nabízí, je vykonání pohřbu mazlíčka na vašem vlastním pozemku. Více si o všech službách můžete přečíst na jejich webu.

  Krematorium zvířat Olomouc

  Druhým moravským krematoriem zvířat je krematorium v Olomouci, které funguje od roku 2017. Stejně jako všechny ostatní zvířecí krematoria a pohřební služby, vzniklo i toto na popud několika milovníků zvířat a jejich nechuti akceptovat fakt, že by naši mazlíčci měli po odchodu skončit v kafilérii s dalším organickým odpadem. Hlavním cílem je tedy poskytnout majitelům zvířátek co nejcitlivější a nejuctivější rozloučení s jejich dlouholetými kamarády. Více o službách, které nabízejí, najdete na jejich stránkách.