Poradna > Další články

Zvířecí krematorium: Aktuální seznam všech zvířecích krematorií v ČR

Anna Janoštíková07. 03. 2021

Naši čtyřnozí kamarádi jsou většinou bráni jako rovnocení členové domácnosti, kteří nás provází životem a rozjasňují nám každý den. Proto je přirozené, že jim po jejich odchodu chceme dopřát důstojné rozloučení, jaké si zaslouží. V následujícím článku najdete seznam jednotlivých zvířecích krematorií, které aktuálně v České republice fungují.

Obsah

  Jak fungují zvířecí krematoria?

  Každé zvířecí krematorium poskytuje trochu jiné služby, co se týče obřadů a rozloučení, ale základní služby jsou z velké části stejné. To znamená vyzvednutí zvířátka u vás doma nebo u veterináře, příprava na kremaci v rakvi podle vašeho výběru, možnost dát do rakve na poslední cestu mazlíčkovi jeho oblíbenou hračku nebo třeba dečku,.. Většina krematorií je dostupná na telefonické lince 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a služby poskytují i o svátcích a víkendech. Další služby zahrnující rozloučení nebo výrobu památečních předmětů už záleží na konkrétních firmách.

  Kerberos - krematorium zvířat Praha 10, Strašnice

  Krematorium Kerberos je rodinná firma, jejíž tým se skládá z milovníků zvířat. Zakládají si na citlivém přístupu a poskytování co nejkvalitnějších služeb, kterými se snaží ulehčit svým zákazníkům jejich rozloučení s milovanými čtyřnohými kamarády. Nabízí možnost přítomnosti u kremace i organizaci posledního rozloučení v obřadní síni ve Strašnicích. Více o službách, které poskytují, si můžete přečíst na jejich stránkách nebo se podívat na následující video.

  Krematorium zvířat Praha 9, Běchovice

  Druhé pražské zvířecí krematorium je jediným krematoriem, které je umístěno přímo v Praze a poskytuje mimo typických služeb i velký výběr urniček, šperků na uložení popela zvířátka, otisk tlapky, památeční diamanty nebo sklo. Na kompletní výčet služeb a produktů se můžete podívat na jejich webu a na videu níže uvidíte, jak celé krematorium vypadá zvenku i zevnitř. Toto krematorium je zároveň partnerem mnoha společností, které poskytují služby kremace zvířátek jinde v Čechách a vozí zvířátka na provedení samotné kremace do této provozovny.

  Druhou svou pobočku má toto krematorium v Plzni.

  Kremace zvířat Plzeň

  Jak zmiňujeme výše, toto zvířecí krematorium je pobočkou pražské firmy. Služby poskytují po celém Plzeňské kraji a nabídka jak služeb, tak produktů, je stejná, jako v Praze. Webové stránky plzeňské pobočky si můžete prohlédnout zde.

  Kremace zvířat Jižní Čechy

  Firma s kanceláří v Českém Krumlově, která poskytuje své služby po celých Jižních Čechách. Nedisponuje vlastním kremačním zařízením a zvířátka vozí na provedení kremace do Běchovic v Praze. Nabídka služeb i produktů je tedy velmi podobná, jako už zmiňovaných poboček v Praze i Plzni. Webové stránky najdete na tomto odkazu.

  Kremace zvířat Aš

  Další společnost poskytující služby kremace zvířat, spolupracující s pražským krematoriem, kde probíhá samotný žeh. Více o možnostech a službách můžete přečíst na jejich webu.

  Fatima - kremace zvířat Východní Čechy a Vysočina

  Pokud řešíte smrt vašeho miláčka ve Východních Čechách nebo na Vysočině, můžete se obrátit na kancelář v Pardubicích nebo Hradci Králové. Stejně jako několik výše zmíněných firem, i tato vozí zvířátka pro provedení kremace do pražského krematoria. Webové stránky si můžete prohlédnout zde.

  Krematorium zvířat Česká Lípa

  Krematorium zvířat Česká Lípa je jediným zvířecím krematoriem v Libereckém, Ústeckém, Karlovarském a Královehradeckém kraji. Disponuje vlastním kremačním zařízením a nově otevřeli i zvířecí hřbitov v obci Niměřice, nedaleko od Mladé Boleslavi. Mimo kremaci je u nich tedy možné zvířátko pochovat na hřbitově nebo popel uložit na vsypové loučce. Celá společnost zároveň patří firmě Memory Crystal s.r.o., která vyrábí skleněné urny a památeční předměty. Nabídka služeb a produktů je tedy velmi široká. Přečíst si o ní můžete tady nebo se podívat na jejich video.

  Pet Heaven - Krematorium zvířat v Chodově u Karlových Varů

  Pet Heaven je další z jen několika zvířecích krematorií, které vlastní všechno potřebné vybavení a poskytují své služby pod jednou střechou - neodváží zvířátka na provedení kremace do jiného města. Zároveň poskytují možnost obřadu v rozlučkové místnosti přímo v krematoriu. Jejich web si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

  Krematorium zvířat Brno

  Krematorium poskytující jak kremace, tak vlastnící rozptylovou loučku a rozlučkovou místnost. Mimo kremaci a možnost posledního rozloučení nabízí ale i velký výběr památečních předmětů a výrobků. Pro kompletní nabídku se můžete podívat na jejich stránky nebo se podívat na následující video.

  Druhou pobočku má tato společnost v Jihlavě.

  Kremace zvířat Jihlava

  Je pobočkou brněnského krematoria. Poskytuje tedy stejné služby a zvířátka vozí k provedení kremace do brněnské základny, kde se nachází kremační pec. Atypickou službou, kterou nabízí, je vykonání pohřbu mazlíčka na vašem vlastním pozemku. Více si o všech službách můžete přečíst na jejich webu.

  Krematorium zvířat Olomouc

  Druhým moravským krematoriem zvířat je krematorium v Olomouci, které funguje od roku 2017. Stejně jako všechny ostatní zvířecí krematoria a pohřební služby, vzniklo i toto na popud několika milovníků zvířat a jejich nechuti akceptovat fakt, že by naši mazlíčci měli po odchodu skončit v kafilérii s dalším organickým odpadem. Hlavním cílem je tedy poskytnout majitelům zvířátek co nejcitlivější a nejuctivější rozloučení s jejich dlouholetými kamarády. Více o službách, které nabízejí, najdete na jejich stránkách.