Obřadník na pohřbu

Při organizaci pohřbu se setkáte mimo jiné také s obředníkem nebo obřadnicí. Co tato funkce znamená a jaké má povinnosti?

Kdo je to obřadní?

Obřadník je zaměstnanec příslušné obřadní síně či krematoria. Koriguje hladký průběh po sobě jdoucích pohřbů, důstojné uvedení smutečních hostů do smuteční síně, kondolence a zakončení obřadů.

Co dělá obřadník?

Obvykle půl hodiny před oficiálním začátkem se setkává s vypravitelem pohřbu a nejbližší rodinou, se kterými řeší poslední detaily obřadu, kontroluje informace, vede rodinu k výstavě či identifikaci těla a vypisuje účastníkům pohřbu potvrzení do zaměstnání pro udělení zákonného volna. Některé pohřební služby chtějí, aby se obřadník spojil s rodinou už dříve, než až těsně před obřadem. Například obřadnice pohřební služby v Jihlavě kontaktuje rodinu vždy alespoň dva dny před obřadem, aby se ujistila, že je vše nachystáno podle jejich představ.

Rádi vám se vším pomůžeme

Chápeme, že smrt blízkého je situace, kterou neplánujete. Zavolejte naší pohřební službě a jsme připraveni vaši situaci okamžitě řešit. Se vším vám pomůžeme a vytvoříme pro vás a vaše blízké to nejosobnější poslední rozloučení.

V Praze, Brně nebo jinde po ČR

315 558 136
K dispozici 24/7